1B liga

UPAS U FINALU, JADRANU 5. MJESTO… 08.05.2006.

U odličnoj utakmici između UPAS-a i Pule spretniji su bili UPAS-ovci te na kraju pobijedili sa 14:11 i uvrstili se u finale gdje ih čeka Zagreb. Prvi dio utakmice počeo je visokim vodstvom UPAS-a 6:2 i sve je izgledalo kao da će to biti još jedna njihova laka pobjeda. Da ne bude tako pobrinuo se izvanredni Igor Bosnić koji je postigao 3 gola u seriji Pule od pet uzastopnih golova kada preokreću rezultat na 6:7. No, igrači UPAS-a skupljaju snage i sada oni rade preokret te vode sa 10:7. Ali ni to nije kraj uzbuđenjima na ovoj utakmici jer Pula se ponovo vraća u igru i izjednačava na 10:10. Tada do izražaja dolazi veća kvaliteta igrača UPAS-a i rade seriju od 4:0 što Pula više nije mogla stići. Zaslužena pobjeda UPAS-a koji je i dalje neporažen u cijeloj sezoni. Bosnić je sa 6 postignutih golova bio najbolji igrač utakmice, a Gović sa 3 te Strižić, Beltrame, Šimac i Manola st. sa 2 postignuta najzaslužniji za pobjedu ujednačene momčadi UPAS-a.

U utakmici za 5. mjesto Jadran iz Kostrene bio je bolji od Coninga pobijedivši sa 7:4. Prijelomni dio utakmice dogodio se u 3. četvrtini koju su domaći dobili sa 4:1 što se pokazalo nedostižnim za goste iz Varaždina. Pri rezultatu 5:4 za Jadran, Coning je imao igrača više kojeg nisu iskoristili i to je možda presudilo utakmicu. U redovima Jadrana najraspoloženiji Sušanj sa 2 gola, a kod Coninga Marić sa također 2 postignuta gola.

UPAS – PULA 14:11 (5:2, 1:5, 4:1, 4:3)

UPAS: Vuković, Beltrame 2, Klapan 1, Šimac 2, Gović 3, Manola ml., Manola st. 2, Cirković 1, Matijević, Vasić, Delić, Strižić 2, Sergo, Jajčinović 1.
Trener: Robert Dorić

PULA: Rača, Šarić D., Babić 1, Stanojković 2, Šarić B., Sušac,Vučetić, Pevec 1, Taletović, Antunović 1, Hinić 1, Bosnić 6, Brkić.
Trener: Krešimir Juroš

JADRAN – CONING 7:4 (1:2, 1:1, 4:1, 1:0)

JADRAN: Biondić, Vrdoljak I. 1, Sušanj 2, Bunoza, Markovinović 1, Šunjić, Vrdoljak L., Antić, Vizentin D. 1, Calderara 1, Vizentin F., Grabar 1, Pavlović, Škunca.
Trener: Marijan Pichler

CONING: Labavić, Herceg 1, Šestanj-Perić, Miletić, Marić 2, Perković, M., Draganić 1, Gledec, Salopek, Milički, Petković, Perko, Kanoti.
Trener: Siniša Grgantov

JADRANU POGODAK PREDNOSTI… 13.04.2006.

rezultat, 1. utakmica:

RIJEKA: Jadran- Zagreb 9:8

U prvoj utakmici doigravanja za direktan plasman u I b ligu slijedeće godine vaterpolisti iz Kostrene pobijedili su Zagreb sa 9:8. Gosti su poveli sa 0:1 i 1:2, ali nakon toga vodstvo preuzimaju domaćini. Njihova prednost nikada nije bila veća od dva gola (4:2, 5:3 i 8:6). Zagrebaši se još jednom približavaju pobjedi kada su poveli 5:6 pogotkom Bumbe. To je i bio rezultat nakon prve dvije četvrtine. U 3. četvrtinu domaćin ulazi silno motiviran i postiže 3 uzastopna gola za vodstvo 8:6. Ni tu nije kraj uzbuđenjima jer Zagreb drugim golom Šole izjednačava na 8:8 i uvodi utakmicu u neizvjesnu završnicu. Da bi pobjeda ipak otišla na stranu Jadrana pobrinuo se najbolji igrač ovog susreta I. Vrdoljak pogotkom 3 i pol minute prije kraja. Valja napomenuti da su gostima nedostajali odlični centar Pilipović i iskusni Kobešćak. I. Vrdoljak sa 5 postignutih golova bio je najbolji u Jadranu, au redovima Zagreba istakao se Vedriš sa 3 postignuta gola.

JADRAN – ZAGREB 9:8 (2:2, 3:4, 3:1, 1:1)

JADRAN: Biondić, I. Vrdoljak 5, Šikić, Bunoza, Markovinović 2, Šunjić, Antić 1, Pavlović, Vizentin F., Calderara, Vizentin D., Grabar, Grabovac 1, Škunca. Trener: Marijan Pichler

ZAGREB: Zdunić, Ivkić, Globan, Jakovčev, Pavleković, Šola 2, Sertić, Jadrešić, Bumba 2, Vedriš 3, Gojić, Korabek, Šparavec, Đurinek 1. Trener: Duško Baždar

PULA NA 2. MJESTU, PRVA POBJEDA OSIJEKA… 10.04.2006.

Rezultati:

SKUPINA A

RIJEKA: UPAS – Delfin 18:7
RIJEKA: Jadran – Biograd 8:6

SKUPINA B

BIZOVAC: Osijek – ZPK 12:11

Posljednje kolo I b liga donijelo je veliko iznenađenje u skupini B. Osijek, koji je do sada bio bez pobjede, pobijedio je drugoplasirani ZPK sa 12:11. Utakmica je bila izjednačena , ali igrači iz Zagreba ipak u posljednju četvrtinu ulaze sa vodstvom 6:8. No, posljednja četvrtina protiče u znaku domaćina koji postiže 6 golova i bilježi vrijednu pobjedu. Osječane je predvodio prvi strijelac skupine Papić sa 3 gola, a po 2 gola su postigli Iljkov, Vrbatović i Tomić. U momčadi ZPK najbolji Kittler sa 5 postignutih golova. U odlučujućoj utakmici igrači Biograda nisu uspjeli posvojiti 2. mjesto prije starta doigravanja, ali su ipak izgubili sa manje od 3 gola razlike tako da su se plasirali ispred Kostrenjana. Utakmicu je dobio Jadran sa 8:6, a odlično je igrao Markovinović sa 4 postignuta gola te Sušanj sa 3 postignuta gola. Kostrenjani su potpuno neutralizirali najboljeg igrača gostiju Medića i to im je otvorilo put do pobjede.U redovima gostiju bolji od ostalih Brzić sa 2 postignuta gola. UPAS je očekivano visoko porazio Delfin sa 18:7 i bez poraza osvojio 1. mjesto u skupini te ga u četvrtfinalu doigravanja čeka Osijek koji će taško parirati odličnim Puljanima. Beltrame i Šimac najefikasniji kod UPAS-a sa po 4 gola dok su Gović i Jajčinović po 3 puta tresli mrežu Fabriša. Kod Delfina najraspoloženiji Miletić, Dandolo i Pegan sa po 2 postignuta gola.

SKUPINA A

JADRAN – BIOGRAD 8:6 (4:2, 1:3, 1:1, 2:0)

JADRAN: Biondić, Vrdoljak I. 1, Šikić, Bunoza, Markovinović 4, Šunjić, L. Vrdoljak, Pavlović, Vizentin F., Calderara, Vizentin D., Grabar, Sušanj 3, Škunca. Trener: Pichler Marijan

BIOGRAD: Olujić, Radas, Medić, Šarić 1, Rimac, Stojanović, Stopfer 1, Šangulin T., Macuka, Lukačić, Brzić 2, Buća 1, Zrilić, Kulaš 1. Trener: Zoran Pelicarić

UPAS – DELFIN 18:7 (3:1, 5:1, 5:1, 5:4)

UPAS: Vuković, Beltrame 4, Klapan 1, Šimac 4, Gović 3, Marin Manola ml., Manola Marin st. 1, Ćirković, Matijević, Sergo, Mažuranić, Strižić 2, Dapčić, Jajčinović 3. Trener: Robert Dorić

DELFIN: Fabriš, K. Miletić 1, Pelizzer,Dandolo, Damijanić, Brnjac, Maras, Pegan 2, Sošić, Bonasin, Vrdoljak, Odak. Trener: Zvonko Živić

SKUPINA B

OSIJEK – ZPK 12:11 ( 3:2, 1:2, 2:4, 6:3)

VODOVOD: Sokač, Tomić 2, M. Perković 1, Tomas, Papić 3, Brduljak, Marković, Musulin, Iljkov 2, Kresović, Vrbatović 2, Brezak 1, Mrđenović, Ma. Perković. Trener: Krešimir Musulin

ZPK: Vrsaljko, Matijaš, Franc, Pančić, Mlakar , Lalić 1, Kittler 5, Vrdoljak 1, Šekerija 2, Kajmak, Pozojević, Skorup. Trener: Tomislav Udovičić

UPAS LAKO U ŠIBENIKU… 02.04.2006.

Rezultati:
ŠIBENIK: Biograd – UPAS 7:19
RIJEKA: Delfin – Pula 8:12

U svojoj posljednjoj utakmici Pula nije dozvolila još jedno iznenađenje te je sa 12:8 pobijedila Delfin i uzvratila mu za šokantan poraz u prvom dijelu prvenstva. Kao i obično Puljane je do pobjede vodio izvanredni duo Antunović- Bosnić koji je postigao čak 9 golova. Posebno je briljirao Antunović sa 5 golova, a veliku pomoć pružio mu je odlični centar Bosnić sa 4 gola. U domaćin redovima sjajni Pegan je postigao 5 golova, ali nije imao raspoloženog suigrača koji bi opasnije zaprijetio Puljanima. U Šibeniku je UPAS sve riješio na pola utakmice kada je vodio sa 13:2. Domaćin nije mogao nadomjestiti svog najboljeg obrambenog igrača Šangulina koji je ozlijeđen pa otuda i veliki broj golova u Olujićevoj mreži. Brzić i Radas najraspoloženiji kod domaćih, Stržić i Manola najefikasniji u redovima UPAS-a sa 5 odnosno 4 gola.

BIOGRAD – UPAS 7:19 (1:5, 1:8, 4:3, 1:3)

BIOGRAD: Olujić, Radas 2, Medić 1, Šarić 1, Rimac, Stojanović, Stopfer, Macuka, Lukačić, Brzić 3, Buća, Kapitanović, Kulaš. Trener: Zoran Pelicarić

UPAS: Vuković, Beltrame, Klapan 2, Šimac 1, Gović 2, Marin Manola 4, Manola Marin, Ćirković 2, Matijević 1, Dapčić 1, Mažuranić, Strižić 5, Sergo, Jajčinović 1. Trener: Robert Dorić

PULA – DELFIN 11:13 (4:4, 4:1, 1:3, 2:5)

DELFIN: Fabriš, K. Miletić, Matošević, L. Miletić, Rocco 2, Damjanić, Brnjac, Maras, Pegan 5, Sošić, Bonassin 1, Vrdoljak. Trener: Zvonko Živić

PULA: Rača, Šarić D. 1, Taletović, Stanojković, B. Šarić 2, Sušac, Vučetić, Pevec, Jovin, Antunović 5, Hinić, Bosnić 4, Rakić, Brkić. Trener: Krešimir Juroš

UPAS TEŠKO, PULA I BIOGRAD MIROLJUBIVO… 30.03.2006.

Rezultati:
RIJEKA:
Pula – Biograd 11:11
UPAS – Jadran 13:10

Pula i Biograd odigrali su lijepu i neizvjesnu utakmicu koja je završila neodlučeno 11:11. Tako je i najrealnije iako domaći mogu žaliti što nisu iskoristili vodstvo od 9:6 u 3. četvrtini za rješavanje utakmice. Biograd se ni tada nije predavao već je zaigrao još agresivnije i polako sustizao vodstvo da bi 48 sekundi prije kraja iskusni Stopfer izjednačio i postavio konačan rezultat. Puljane je ovoga puta predvodio sjajni i efikasni Stanojković sa 5 golova te Pevec sa 2 postignuta gola jer su gosti odigrali odličnu obranu na Bosniću i Antunoviću. Ujednačenu momčad Biograda predvodio je Radas sa 4 gola i sjajnom igrom u obrani na Antunoviću te Medić, Stojanović i Stopfer sa po 2 gola. U drugom susretu Jadran je bio vrlo blizu velikom iznenađenju. Kostrenjani su sjajno otvorili utakmicu i 11. minuti vodili su sa visokih 1:5. U tim trenucima odlično su igrali Calderara i Markovinović. No, to kao da je probudilo Puljane te počinju igrati kako znaju i 4. minute prije kraja susreta preokreću rezultat na 10:9. Do kraja su postigli još 3 gola i izborili tešku pobjedu.

UPAS – JADRAN 13:10 (1:2, 4:5, 3:2, 5:1)

UPAS: Vuković, Beltrame 2, Klapan, Šimac 3, Gović 2, Marin Manola ml, Manola Marin st. 2, Ćirković, Matijević 1, Vasić, Mažuranić, Strižić 1, Sergo, Jajčinović 2. Trener: Damir Delić
JADRAN: Biondić, Vrdoljak I. 1, Šikić, Vranić, Markovinović 3, Šunjić, Smokvina, Kurelović, Vizentin F., Calderara 3, Vizentin D. 2, Grabar 1, Škunca, Bunoza.. Trener: Ljubomir Paškvan

PULA – BIOGRAD 11:11 (3:4, 3:2, 3:2, 2:3)

PULA: Rača, Šarić D. 1, Babić 1, Stanojković 5, B. Šarić, Sušac, Vučetić, Pevec 2, Jovin, Antunović, Hinić 1, Bosnić 1, Rakić, Brkić. Trener: Krešimir Juroš
BIOGRAD: Olujić, Radas 4, Medić 2, Šarić, Rimac, Stojanović 2, Stopfer 2, Karabatić, Macuka, Kolanović, Brzić 1, Buća, Kapitanović, Kulaš. Trener: Zoran Pelicarić

PULA SLAVILA PROTIV JADRANA, BIOGRAD NA 2. MJESTU… 26.03.2006.

U najzanimljivoj utakmici kola skupine A Pula je pobijedila Jadran sa tijesnih 9:10. Puljani su već na početku stvorili prednost od 2 gola i do kraja 3. četvrtine je povećali na 3 gola razlike. Opet je igru Pule nosio konstantno izvrsni Bosnić uz pomoć lucidnog Antunovića te Babića i D. Šarića. Kod domaćih najbolji Grabar, Markovinović i L. Vrdoljak sa po 2 postignuta gola. Biograd je iskoristio poraz Kostrenjana i pobjedom nad Delfinom izbio na 2. mjesto ljestvice. Ponovo je pobjednika odlučio odlični biogradski napadač Medić sa 4 postignuta gola. Raritet utakmice je da je pogodak postigao i vratar domaćih Olujić. Kod Delfina najopasniji Sošić sa 2 gola. Coning je i drugi puta svladao Osijek i osvojio nove bodove. U prvom poluvremenu gosti su se odlično držali da bi na koncu popustili i bodovi su ostali u Varaždinu. Milički sa 4 i M. Perković sa 3 gola najbolji u domaćim redovima dok je gostujuću momčad predvodio najbolji strijelac skupine B Papić sa 2 gola , a isto toliko postigao je i Mario Perković.

Skupina A

6. kolo

JADRAN – PULA 9:10 (1:3, 3:3, 1:2, 4:2)

JADRAN: Biondić, Vrdoljak I. 1, Maržić, Markovinović 2, Šunjić, L. Vrdoljak 2, Škunca 1, Caldelara, Vizentin D. 1, Grabovac, Grabar 2, I., Antić, F. Vizentin, Šunjić, Bunoza.. Trener: Pichler Marijan

BIOGRAD – DELFIN 8:5 (3:1, 0:3, 3:1, 2:0)

BIOGRAD: Olujić 1, Radas 2, Medić 4, Šarić 1, Rimac, Stojanović, Stopfer, Šangulin, Macuka, Lukačić, Brzić 2, Buća, Kapitanović, Kulaš. Trener: Zoran Pelicarić DELFIN: Fabriš, K. Miletić 1, Matošević, Dadndulo, Damjanić 1, Brnjac 1, Maras, Sošić 2, Vrdoljak 1, Pellizer. Trener: Zvonko Živić

ZAGREB POTVRDIO 1. MJESTO… 23.03.2006.

ZAGREB – ZPK 17:10 (4:2, 3:3, 3:1, 7:4,)

ZAGREB. Zdunić, Zanchi 1, Kobešćak, Jakovčev 3, Pavleković, Šola, Car 1, Pilipović 4, Bumba 2, Vedriš 4, Gojić 2, Korabek, Šparavec, Đurinek. Trener: Duško Baždar.

ZPK: Vrsaljko, Matijaš 1, Vrdoljak, Pavičić, Martinić 2, Lalić 2, Kitler, Radmanović 1, Kemenović 1, Šekerija 3, Kajmak, Jozić, Maegyery, Skorup. Trener: Tomislav Udovičić

Unaprijed odigrana utakmica 5. kola skupine B pokazala je da je Zagreb daleko najbolja momčad ove skupine. Ovoga puta zagrebaši su uvjerljivo svladali gradske rivale ZPK sa 17:10. ZPK je držao utakmicu u neizvjesnosti do rezultata 6:5 za domaće, a onda su proradili Pilipović i Vedriš za koje gosti nisu imali rješenja. Za gledatelje je najatraktivnija bila posljednja četvrtina u kojoj se igralo bez obrana pa je rezultat tog perioda igre bio 7:4 za domaće vaterpoliste. Osim spomenutih sjajnih Pilipovića i Vedriša jako dobru utakmicu su odigrali i Gojić, Bumba te Jakovčev dok je u redovima ZPK ponovo najbolji bio Šekerija sa 3 gola, a pratili su ga Martinić i Lalić sa po 2 gola. Ovom pobjedom Zagreb se odvojio na nedostižnih 5 bodova prednosti.

UPAS UVJERLJIVO NA ČELU; CONING IZNENADIO ZPK… 19.03.2006.

Najzanimljiviji duel 6. kola skupine A odigran je u Rijeci gdje su se sastali gradski rivali Pula i UPAS. U prvoj utakmici na startu prvenstva UPAS je bio bolji i pobijedio sa 11:10. Pula se nadala da bi im sada mogla uzvratiti za poraz, ali u tome nisu uspjeli. Utakmica je bila neizvjesna i domaćin je čak poveo sa 2:0, ali tada gosti preuzimaju igru i cijelo vrijeme vode sa golom ili dva razlike. Tako je bilo do 3. minute prije kraja kada se UPAS odvaja na 9:12 i sigurno privodi utakmicu kraju. Kod Pule je ponovo briljirao tandem Antunović-Bosnić koji je postigao 4 gola (Antunović) odnosno 3 gola (Bosnić). U redovima pobjednika izvrsno je igrao Beltrame koji je postigao 5 golova. Jadran je vrlo lako pobjedio Delfin sa 3:10. Sve je odlučeno već do poluvremena kada su Kostrenjani vodili sa 0:5. Ujednačenu momčad gostiju predvodili su sa po 2 gola I. Vrdoljak, F. Vizentin, Pavlović i Vranić.

Coning je došao u Zagreb odigrati dobru utakmicu, ali sigurno nisu očekivali da bi mogli osvojiti bod protiv ZPK. Pametnom i borbenom igrom gosti iz Varaždina odolijevali su napadima domaćih igrača i nisu se predavali niti kod vodstva ZPK od 7:4. Polako su stizali rezultat i na kraju zasluženo 4 sekunde prije kraja preko svojeg najboljeg igrača Draganića postigli izjednačenje. Kod ZPK su se istakli Šekerija sa 3 gola te Kajmak i Lalić sa 2 gola dok je kod Coninga daleko najbolji bio fenomenalni Draganić sa 6 golova. Veliku pomoć imao je u Miličkom sa 3 te Mariću sa 2 postignuta gola. Zagreb je teže nego se očekivalo svladao Osijek sa 7:12. Tri četvrtine domaćin je odolijevao gostima, a onda u posljednjoj četvrtini potpuno pao i gosti na neuhvatljivu razliku. Papić sa 4 gola i Vrbatović sa 3 bili su najveće uzdanice domaćina. Sa druge strane Vedriš sa 4, Jakovčev sa 3 i Pilipović sa 2 gola najzaslužniji su za četvrtu pobjedu Zagreba.

SKUPINA A

PULA – UPAS 11:14 (2:1, 2:3, 5:6, 2:4)

PULA: Rača, Šarić D., Babić, Stanojković 2(2), Šarić B., Sušac, Vučetić, Pevec, Jovin 1, Antunović 4, Hinić 1, Bosnić 3, Taletović, Brkić. Trener: Krešimir Juroš

UPAS: Vuković, Beltrame 5, Klapan 1, Šimac 1, Gović 1, Manola ml. 1, Manola st., Cirković 1, Matijević 1, Vasić, Delić, Strižić 2, Dapčić, Jajčinović 1. Trener: Robert Dorić

DELFIN – JADRAN KOSTRENA 3:10 (0.3, 0:2, 1:3, 2:2)

DELFIN: Fabriš, Miletić, Matošević 1, Miletić L., Rocco, Damijanić, Brnjac, Maras, Pegan 1, Sošić 1, Bonassin, Vrdoljak, Dandolo, Hrlec. Trener: Zvonko Živić

JADRAN: Biondić, Vrdoljak I. 2, Šikić, Vranić 2, Markovinović, Šunjić, Vrdoljak L., Pavlović 2, Vizentin F. 2, Caldelara 1, Vizentin D., Bunoza, Škunca 1, Kurelović. Trener: Marijan Pichler

SKUPINA B

ZPK – CONING 12:12 (5:4, 2:2, 1:3, 4:3)

ZPK: Vrsaljko, Matijaš , Franc, Pavičić, Martinić 1, Lalić 2, Kittler 1, Kemenović 1, Vrdoljak 1, Šekerija 3, Kajmak 2, Jozić 1, Pozojević, Skorup. Trener. Tomislav Udovičić

CONING: Labavić, Herceg , Milevčić, Miletić, Marić 2, Perković Ma., Draganić 6, Gledec 1, Salopek Punčec, Milički 3, Petković Kolar, Rajšić, Perko. Trener: Siniša Grgantov

OSIJEK- ZAGREB 7:12 (1:1, 2:4, 3:3, 1:4)

OSIJEK: Sokač, Tomić, M. Perković, Tomas, Papić 4 Manojlović, Marković, Musulin, Iljkov, Kresović, Lovrić, Brezak 1, Mrđenović, Vrbatović 3. Trener: Krešimir Musulin

ZAGREB. Zdunić, Ivkić, Pavliško, Jakovčev 3, Pavleković, Šola 1, Sertić, Pilipović 2, Bumba, Vedriš 4, Gojić, Đurinek, Šparavec, Sertić D. 1. Trener: Duško Baždar

ODIGRANO 5. KOLO JUGA I 3. KOLO SJEVERA… 12.03.2006.

Nastavljeno je natjecanje i u skupini B 1B lige gdje su igrači ZPK odmah na početku stvorili razliku protiv Osijeka i do kraja je samo povećavali. U zadnjoj četvrtini su se domaćini malo opustili što su Osječani iskoristili za ublažavanje poraza. Domaće su predvodili Kittler i Šekerija sa po 3 gola dok je kod gostiju najbolji bio peterostruki strijelac Papić. U Varaždinu je Coning bio nadomak pobjede protiv Zagreba no ipak nisu izdržali pritisak i pobjeda je otišla na stranu iskusnijih i spretnijih Zagrepčana. Posljednja dva gola gostiju postigao je iskusni lisac Kobešćak i donio svojoj momčadi vrijedne bodove. Pobjedom nad Jadranom iz Kostrene vaterpolisti Biograda zasjeli su na željeno 2. mjesto tablice. Na početku nije sve išlo kako su Biogradci zamislili pa su gosti poveli sa 1:4. Do poluvremena domaći vaterpolisti malo-pomalo dolaze k sebi i smanjuju na 2:4. U 3. četvrtini Biograd izjednačava rezultat na 5:5 i sa tim rezultatom ulazi se u finiš utakmice. Sve je riješeno kada su pri rezultatu 6:6 domaći sa 2 gola Stojanovića te golovima Medića i Macuke otišli na nedostižnih 10:6. Kod domaćina najbolji Medić, Stojanović i Brzić. Za goste iz Kostrene najbolje su odigrali Luka Vrdoljak i Markovinović. Susret u Rijeci između UPAS-a i Delfina protekao je u stalnom vodstvu i dominaciji igrača UPAS-a. Kao i u prošlom kolu gosti su strplijvom igrom lomili suparnika i na kraju pobijedili sa lakih 6:13. Otpor domaćina slomljen je u 3. četvrtini koju su Puljani dobili sa 0:4. Kod Puljana se ponovo istakanuo najbolji strijelac lige odlični Strižić ,a veliku pomoć imao je u Šimcu, Manoli starijem, Goviću i Beltrameu.

SKUPINA A

DELFIN – UPAS 6:13 (2:3, 2:3, 0:4, 2:3)

DELFIN: Fabriš, K. Miletić 1, Matošević, Rocco 1, Damjanić, Brnjac 1, Maras, Pegan 1, Sošić 1, Banašin, Vrdoljak, Pellizer, Hrlec. Trener: Zvonko Živić

UPAS: Vuković, Beltrame 2, Klapan 1, Šimac 2, Gović 2, Marin Manola, Manola Marin 2, Ćirković, Matijević 1, Vasić, Delić, Strižić 3, Mažuranić, Jajčinović. Trener: Robert Dorić

BIOGRAD – JADRAN KOSTRENA 10:7 (2:3, 2:3, 3:1, 5:2)

BIOGRAD: Olujić, Radas, Medić 2, Šarić , Rimac, Stojanović 4, Stopfer, Šangulin, Macuka, Lukačić, Brzić 2, Buća, Kapitanović, Kulaš. Trener: Zoran Pelicarić

JADRAN: Biondić, Markovinović 3, L. Vrdoljak 1, Škunca, Caldelara, Sušanj, Grabovac, Grabar, I. Vrdoljak 3, Antić, F. Vizentin, Šunjić, Šikić. Trener: Pichler Marijan

SKUPINA B

ZPK – OSIJEK 12:10 (3:2, 3:1, 3:1, 3:6)

ZPK: Vrsaljko, Matijaš 1, Kittler 3, Martinić 2, Šekerija 3, Radmanović 1, Jozić 1, Kajmak, Franc, Pavičić, Šulc, Pozojević, Kemenović, Vrdoljak 1.

OSIJEK: Sokač, Tomić, M. Perković, Tomas, Papić 5, Manojlović, Marković, Musulin 1, Iljkov 2, Kresović 1, Lovrić, Brezak 1, Mrđenović, Ma. Perković. Trener: Krešimir Musulin

CONING – ZAGREB 6:7 (0:0, 2:2, 2:1, 2:4)

CONING: Labavić, Herceg 2, Perković 1, Miletić 1, Kolar, Bužanić, Draganić, Gledec 1, Kanoti, Petković, Marić 1, Šestanj- Perić, Salopek. Trener: Mihael Bermanec

ZAGREB. Zdunić, Ivkić, Kobešćak 2, Jakovčev, Pavleković 2, Šola, Sertić, Pilipović 1, Bumba, Vedriš 1, Gojić 1, Korabek, Šparavec, Đurinek. Trener: Duško Baždar.

DELFIN IZNENADIO PULU… 09.03.2006.

Dogodilo se i prvo veliko iznenđenje ovogodišnje I b lige. Vaterpolisti iz Rovinja uspjeli su pobijediti jednog od kandidata za sam vrh tablice, momčad Pule. Puljani su vjerojatno olako shvatili protivnika i to im se osvetilo. Istina, domaćin je na poluvremenu vodio sa 8:5 i činilo se da će bez poteškoća pobijediti. Na njihovu žalost, gosti se nisu predavali i drugi dio utakmice odigrali su kao u transu i izborili zasluženu pobjedu. Goste su predvodili odlični Pegan sa 5 golova i Matošević sa 4 gola dok Puljanima nije pomogla niti standardno dobra igra rutinera Bosnića i Antunovića koji su postigli 2 odnosno 3 gola. Drugi susret bio je neizvjestan do polovice utakmice i rezultata 4:3 za UPAS. Tada gosti popuštaju i na kraju su poraženi sa, možda , previsokih 15:9. Ipak, treba pohvaliti momčad UPAS-a koja je strpljivo lomila otpor gostiju i zasluženo izborila pobjedu. Izvrsni Strižić sa 5 i Jajčinović sa 3 gola bili su pokretačka snaga UPAS-a i najzaslužniji su za treću pobjedu u ligi. Goste je predvodio jedan od najboljih igrača lige Medić koji je postigao 5 golova, ali to je bilo premalo za pobjedu protiv ujednačene domaće momčadi.
U skupini Sjever ovog se vikenda nisu odigravale utakmice budući da će se tamo odigravati 4 kola manje.

Rezultati 4. kola:

PULA: Rača, Rakić, Babić 2, Stanojković 2, B. Šarić, Sušac, Vučetić, Pevec, Jovin 1, Antunović 3, Hinić 1, Bosnić 2, Taletović, Brkić. Trener: Krešimir Juroš

DELFIN: Fabriš, K. Miletić, Matošević 4, L. Miletić, Rocco 1, Damjanić, Brnjac 1, Maras, Pegan 5, Sošić 1, Banašin, Vrdoljak, Dandolo. Trener: Zvonko Živić

UPAS – BIOGRAD 15:9 (2:1, 2:2, 6:2, 5:4)

UPAS: Vuković, Beltrame 1, Klapan, Šimac 1, Gović 2, Manola ml. 1, Manola st. 1, Cirković, Mažuranić 1, Vasić, Dapčić, Strižić 5, Sergo, Jajčinović 3. Trener: Robert Dorić

BIOGRAD: Olujić, Rimac, Medić 5, Šarić 1, Brzić 1, Stopfer 2, Šangulin, Lukačić, Buća, Kapetanović. Trener: Zoran Pelicarić

Odigrano 3. kolo 1B lige… 05.03.2006.
Rezultati:
SKUPINA A

Utakmica u Šibeniku između Biograda i Pule protekla je u stalnom vodstvu gostiju koje je predvodio nezadrživi Bosnić. Domaćin se približavao ali kad god bi bili u prilici da izjednače napravili bi grešku i dopustili Puli da ponovo ode na dva gola razlike. Obje momčadi su igrale dobro u obrani gdje su igrači Biograda ukočili Antunovića koji je postigao 1 gol dok su s druge strane Puljani ograničili prvog strijelca domaćih Medića na također samo 1 gol. Prevaga je bila u tome što domaćin nije imao rješenje za odličnog Bosnića pa tako bodovi zasluženo idu u Pulu.

U Rijeci se trebao igrati zanimljiv susret između vodećeg Jadrana iz Kostrene i UPAS-a. No, od toga nije bilo ništa jer su gosti iz Pule odmah preuzeli igru u svoje ruke i poveli sa 0:3. Do poluvremena su poveli sa 4:9 i onda se opuštaju i rutinski privode utakmicu kraju. U nasoj ekipi istaknu se jedino Ivan Vrdoljak sa 3 gola.

Rezultati 3. kola:

BIOGRAD – PULA 8:10 (2:3, 1:2, 4:3, 1:2)

BIOGRAD: Olujić, Karabatić, Medić 1, Šarić 1, Brzić 1, Stojanović 2, Stopfer 2, Šangulin, Macuka, Ivanović, Kolanović, Buća, Zrilić, Kulaš 1

PULA: Brkić, Kaletović, Babić, Stanojković 1, B. Šarić 1, Suša, Vučetić, Pevec 1, Jovin 2, Antunović 1, Hinić 1, Bosnić 3, Rakić, Bičević.

JADRAN KOSTRENA – UPAS 8:14 (2:5, 2:4, 0:2, 4:3)

JADRAN: Biondić, I. Vrdoljak 3, Šikić, Škunca 2, Markovinović 1, Šunjić, L. Vrdoljak, Antić, F. Vizentin, Kaldelaro, Bunoza 1, Grabar, Kurelović 1, D. Vizentin

UPAS: Vuković, Beltrame 2, Klapan, Šimac , Gović , Marin Manola 1, Dapčić, Ćirković 2, Mažuranić, Vasić 1, Delić, Strižić 4, Sergo, Jajčinović 4

Slobodan VK DELFIN

rezulatate skupine B jos nemamo.

Odigrano 2. kolo 1B lige… 26.02.2006.
Rezultati:

SKUPINA A

PULA – JADRAN KOSTRENA 13:13 (1:2, 2:1, 6:5, 4:5)

PULA: Rača, Šarić 1, Babić 3, Stanojković , Rakić, Sušac, Vučetić, Pevec, Jovin, Antunović 5, Hinić 1, Bosnić 3, Rakić, Sović.

JADRAN: Biondić, I. Vrdoljak 1, Šikić, Vranić 2, Markovinović 4, Šunjić 1, L. Vrdoljak 2, Antić, Pavlović 1, F. Vizentin, Caldelara, Bunoza, Grabar, Kurelović 2, D. Vizentin

DELFIN – BIOGRAD 7:15 (2:3, 2:5, 2:4, 1:3)

DELFIN: Fabriš, K. Miletić, Matošević 1, L. Miletić, Rocco 1, Damjenić, Brnjac, Maras, Pegan, Sošić 1, Banašin 1, Hrlec 3, Pelizer, Modrić.

BIOGRAD: Olujić, Karabatić, Medić 5, Šarić 2, Brzić, Stojanović 1, Stopfer 4, Šangulin, Macuka, Ivanović, Kolanović, Buća 3, Zrilić, Rimac.

slobodan UPAS

SKUPINA B

VK ZPK – VK ZAGREB 8:9

OSIJEK – CONING 9:22 (2:6, 1:4, 2:7, 4:5)

OSIJEK: Sokač, Tomić, M. Perković, Tomas, Papić 3, Vidaković, Marković, Musulin , Iljkov 3, Kresović, Pakšić, Brezak , Mrđenović, Ma. Perković 2.

CONING: Labavić, Herceg, Šestan-Perić, Ledić, Marić 5, Perković, Draganić 3, Gledec 3, Salopek 3, Milički 7, Petković, Kolar, Bužanić, Friščić.

U 2.kolu skupine Jug odigrane su dvije utakmice, prvi su u plivalište ušli vaterpolisti Delfina i Biograda u kojem je Biograd rutinski nadigrao Rovinježe i upisao pobjedu u svojem prvom nastupu u 1B ligi. Moramo napomenuti da u ekipi Delfina nisu nastupila 3 igrača juniorskog sastava Primorja zbog obveza u matičnom klubu.

U drugoj utakmici dana, vaterpolosti Jadrana i Pule priredili su zaista lijepu utakmicu sa aktivnim rezultatom tijekom cijelog susreta. U posljednju četvrtinu ulazimo sa minusom od jednog gola 8:9 te odličnom igrom u obrani i organiziranim napadima dolazimo do vodstva od 13:12, no 30 sekundi prije kraja primamo jedan neoprezan pogodak. Zadnju sansu za pobjedu, imamo 3 sekunde prije kraja, no lopta umjesto u mreži protivničkog golmana, završava na stativi i susret je okončan sa nedolučenim rezultatom 13:13.
Iako smo zadovoljni osvojenim bodom ostaje onaj mali gorak okus da smo mogli uzeti i onaj drugi.

Citiramo naše kolege iz HVS-a u najavi 2. kola: …25.02.2006.

“U drugom kolu A skupine sa natjecanjem počinje i Biograd koji igra protiv Delfina u Rijeci i po papirnatim prognozama favorit je u ovom susretu. Pula protiv dobrog Jadrana iz Kostrene želi isprati gorak okus poraza u gradskom dvoboju protiv UPAS-a, ali to neće biti nimalo jednostavno jer su Kostrenjani pokazali da igraju dobar vaterpolo. U svakom slučaju u ovoj skupini očekujemo dvije dobre i zanimljive utakmice. U skupini B igra se samo jedan susret jer su ZPK i Zagreb svoj susret odigrali već u srijedu i Zagreb je pobijedio sa 9:8. Osijek i Coning su dvije podjednake ekipe tako da je nezahvalno prognozirati pobjednika. Možda domaći bazen ipak prevagne na stranu Osječana i pomogne im da upišu prve bodove.”

U unaprijed odigranoj utakmici 2. kola skupine sjever
ZAGREB SLAVIO PROTIV ZPK… 23.02.2006.

ZPK – ZAGREB 8:9 (2:2, 3:2, 1:3, 2:2)

ZPK: Vrsaljko, Matijaš, Kittler, Šekerija 2, Lalić 1(1), Radmanović 2, Jozić 1, Kajmak, Franc, Pavičić, Šulc, Martinić, Kemenović, Vrdoljak 1.
Igrač više: 2/7
Peterci: 1/1

ZAGREB. Zdunić, Ivkić, Kobešćak 1, Jakovčev 1, Jadrešić, Šola 2, Car, Pilipović 2, Bumba 2, Vedriš, Gojić, Korabek, Šparavec, Zanchi 1.
Igrač više: 2/11
Peterci: –

Utakmica između dviju najboljih momčadi ove skupine donijela je veliku neizvjesnost. Na kraju su se bolje snašli iskusniji igrači Zagreba i upisali vrijednu pobjedu. Odluka je pala u 3. četvrtini koju su gosti riješili u svoju korist sa dva gola razlike i tako anulirali početno vodstvo ZPK. Kod domaćina najbolji Radmanović i Šekerija sa po dva gola, a Zagrebu su pobjedu osigurali Pilipović, Šola i Bumba sa također po dva gola.

1. KOLO: POČETAK BEZ IZNENAĐENJA… 19.02.2006.

Počelo je prvenstvo u I B ligi RH i možemo reći da nije bilo nikakvih iznenađenja. Varaždinski Coning odigrao je povijesnu prvu utakmicu u ligi, no gosti iz Zagreba nisu imali razumijevanja za varaždinsko slavlje te su ih glatko pobijedili sa 13:9. Goste su predvodili sigurni golman Vrsaljko te mlada nada Mladosti Radmanović sa 3 gola, apomogli su im također trostruki strijelci Lalić, Šekerija i Jozić. Kod domaćina vrlo dobar golman Labavić te Gledec sa postignuta 3 gola. U drugoj utakmici ove skupine Zagreb je deklasirao Vodovod sa 19:9. Istaknuo se zagrebaš Vedriš sa 6 golova te Jakovčev sa 3 gola dok je goste predvodio Papić sa 3 gola.

U A skupini vidjeli smo neizvjesnu utakmicu izmaeđu UPAS-a i Pule koju je na kraju dobio UPAS golom ljevorukog Štimca sekundu prije kraja utakmice. Domaćine je predvodio Strižić sa 3 gola i Šimac te M. Manola mlađi sa 2 gola. Kod Pule nezaustavljiv je bio Bosnić sa 4 gola i Stanojković sa 3 gola. Veliki posao u obrani igrači UPAS-a napravili su limitiranjem Antunovića na 1 postignuti gol.
Jadran je kao domaćin na Kantridi uvjerljivo i lako svladao goste iz Rovinja sa 15:7. Domaće je predvodio I. Vrdoljak sa 4 gola i Calderara sa 3 gola dok su kod gostiju bolji od ostalih bili Pegan i Sošić sa 2 postignuta gola.